آمازون است که به کارگران یک فرصت برای یادگیری به کد قبل از روبات ها شغل خود را

  • by Tyler Durden , Aug 10, 2019
  • 15

آمازون نظافت وسیع نیروی کار برای اتوماسیون کار آخرالزمان است که این شرکت خود را در کمک به مورد به لطف رباتیک بدست آورد.

به عنوان شرکت معرفی بیشتر روبات ها و سیستم های خودکار به نوع کالا و پر کردن سفارشات در آن انبارها ساخت بیشتر از آن به طور فزاینده ای بهتر-پرداخت نیروی کار برکنار شده این شرکت ظاهرا می خواهد دیده می شود به عنوان آنها را به یک فرصت برای یادگیری مهارت های جدید مانند به عنوان مثال چگونه به کد - قبل از شانت آنها را کنار گذاشته است.

Amazon Is Giving Workers A Chance To Learn To Code Before Robots Take Their Jobs - The Reports

همانطور که وال استریت ژورنال گزارش آمازون در حال برنامه ریزی به صرف 700 میلیون دلار -- یک قطره در سطل در مقایسه با شرکت 240 دلار میلیارد دلار درآمد سالانه - به آموزش مجدد یک سوم از آن نیروی کار آمریکا را امتحان کنید و آنها را به مبارزه با شانس هنوز هم از داشتن یک شغل یک بار روبات ها را بیش از. این برنامه طراحی شده است برای کمک به کارگران در پیدا کردن شغل جدید در داخل یا خارج از شرکت.

این شرکت انتظار برای اعلام روز شنبه که آن را به آموزش مجدد 100,000 کارگران تا سال 2025 با گسترش موجود در برنامه های آموزشی و نورد جدید به منظور کمک به کارکنان خود را حرکت به پیشرفته تر شغل در داخل شرکت و یا پیدا کردن فرصتهای شغلی جدید در خارج از آن. آموزش داوطلبانه است و بسیاری از برنامه های رایگان به کارکنان این شرکت اعلام کرد.

"فن آوری در حال تغییر است و جامعه ما, و آن را قطعا تغییر کار" گفت: Jeff Wilke, مدیر اجرایی آمازون را در سراسر جهان مصرف کننده کسب و کار و اضافه کرد که این طرح به منظور کمک به کارگران "آماده شود برای فرصت های آینده است."

به عنوان وال استریت ژورنال اشاره به طرح تجزیه به حدود 7000 دلار به ازای هر کارگر. این شرکت قصد دارد برای صرفه جویی در پول با فشار دادن برخی از کارکنان خود را با یک پس زمینه در دانشگاه ها به تدریس نقش. به عنوان بخشی از ابتکار عمل آمازون را نیز گسترش یک برنامه برای تحقق-مرکز کارکنان به نام آمازون انتخاب حرفه ای می پردازد که 95% از یک کارمند شهریه و هزینه های گواهینامه ها و مدارک تحصیلی در تقاضای بالا در زمینه های مثل این است که یک هواپیما مکانیک و یا یک پرستار - حتی اگر شرکت نمی کند, استخدام کسی با آن مجموعه مهارت. این فقط یک مثال دیگر از آمازون در حال آیةالله کارفرما و حصول اطمینان از که آن انبار کارگران هنوز هم ممکن است قادر به خراش کردن زندگی هنگامی که آنها دیگر مورد نیاز در انبار طبقه.

ساعتی کارگران در شرکت انبارهای می توانید آموزش مجدد "برای حمایت از آن نقش" مانند...مدیریت ماشین آلات مورد استفاده در انبار. "Nontechnical" کارگران شرکت همچنین می توانید انتخاب کردن برای آموزش در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک مهندس نرم افزار.

حتی مهندسین نرم افزار - مجموعه ای از مهارت های است که این شرکت نمی تواند شیر به اندازه کافی سریع - این فرصت را برای آموزش مجدد در یک "یادگیری ماشین" آزمایشگاه یک skillset که این شرکت به شدت نیاز به پرورش دارد و همچنین در تامین کوتاه مدت.

برخی از برنامه های ارائه شده توسط آمازون شامل آموزش های پیشرفته مانند آن یادگیری ماشین دانشگاه که باز خواهد شد به هزاران نفر از مهندسین نرم افزار با کامپیوتر-علم پس زمینه را در سطح کارشناسی ارشد ماشین-آموزش مهارت های دوره های بدون رفتن به دانشگاه. آمازون کارکنان برخی از آنها در حال سابق دانشگاه استادان را به آموزش کلاس.

هنوز هم وجود دارد برخی از بحث در مورد اینکه آیا در محل کار برنامه های آموزشی کار از آنجا که اکثر کارکنان بیش از حد شلوغ زندگی دائم خانواده و کار را به زمان برای یادگیری مهارت های جدید. اما حداقل زمانی که آن زمان برای اخراج توده آمازون قادر خواهد بود به فشار است که آن را به کارکنان خود را یک فرصت برای یادگیری مهارت های جدید - آنها فقط آن را.

YOU MAY ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT

NEWSLETTER

Subscribe to our newsletter to get notification about new updates, information, etc..