چرا مردم خوشحال رای گیری برای عصبانی احزاب ؟

  • by The Economist: International , Aug 10, 2019
  • 12

Why are happy people voting for angry parties? - The Reports

"خوشحال است؟" SPLUTTERS یک مرد میانسال در یک مرکز رای دهی در مرکز لندن وقتی پرسیده شد که در مورد احساسات خود را در رای دادن در یک انتخابات اخیر اروپا. "من می خواهم خوشحال می شود اگر من می تواند ضربه تمام حرامزاده است."

او نه با برنامه. در سال 1972 پادشاه بوتان تصمیم کشورش اتخاذ خوشبختی ناخالص ملی به عنوان یک هدف. در آن زمان غیر عادی به نظر می رسید. اما در طول دهه گذشته سیاستمداران در دموکراسی باید شروع به توجه بیشتر به این ایده که آنها باید اولویت را به رفاه شهروندان خود. توماس جفرسون کرد که "شادی هر فرد [است] در حال حاضر به اذعان...تنها مشروع شی از دولت". که مشاهده شده است در حال حاضر جریان اصلی.

در سال 2008 دولت فرانسه راه اندازی استیگلیتز-Sen-Fitoussi کمیسیون برای ایجاد جدید حسابهای ملی که فراتر از تولید ناخالص داخلی و منعکس چیزهایی مانند کیفیت زندگی و وضعیت محیط زیست است. دو سال بعد نخست وزیر بریتانیا دیوید کامرون راه اندازی یک "خوب بودن شاخص" برای اندازه گیری بریتانیا شادی و پیشرفت اجتماعی. و در این سال نیوزیلند تولید شده برای اولین بار در جهان "خوب بودن بودجه" است که در آن سلامت و رضایت از زندگی—و نه ثروت یا رشد اقتصادی—آیا راهنمای عمومی-هزینه های انتخاب. در عمل این به معنای پول بیشتر برای مبارزه با فقر استفاده داخلی و مشکلات روحی و روانی.

شادی...

YOU MAY ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT

NEWSLETTER

Subscribe to our newsletter to get notification about new updates, information, etc..