مقامات ایالات متحده فشار برای تحریم چین بیش از خرید نفت از ایران

U.S. officials push for sanctions on China over oil purchases from Iran - The Reports

ارشد حاضر مقامات دولت معتقدند که چین به مبارزه طلبیده تحریم های ایالات متحده هنگامی که آن را به واردات بیش از یک میلیون بشکه نفت خام از ایران در ماه گذشته. اما آنها در حال دست و پنجه نرم کردن با اینکه آیا و چگونه به ضربه به عقب با توجه به سه مقامات ایالات متحده.

وزارت امور خارجه در نظر گرفته شده بود صدور چشم پوشی اجازه می دهد شرکت های چینی برای دریافت نفت ایران به عنوان پرداخت در نوع خود برای سرمایه گذاری در نفت ایران میدان, اما این ایده رها شده است. چین hawks در شورای عالی امنیت ملی در حال حاضر هل دادن آمریکا برای تحمیل تحریم های ثانویه در چینی اشخاص یک حرکت است که پیچیده مذاکرات تجارت بین دو کشور و فشار بیشتر ارتباط است.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت شده است هل دادن برای کاهش صادرات نفت ایران را به صفر به عنوان بخشی از سیاست خود را از "حداکثر فشار" بر تهران در میان وخیم تر شدن بن بست بر سر برنامه هستهای ایران. آن را تا به حال برخی از موفقیت در متقاعد کردن چند تا از ایران بزرگترین مصرف کنندگان — هند ژاپن و کره جنوبی و ترکیه به محدود کردن خرید خود را.

اما پکن است سخت تر از مشتری است. در ماه ژوئن یک تانکر حمل تا یک میلیون بشکه از نفت ایران را از منوی view در نزدیکی چینی شهرستان بندر چینگدائو رسم شکایت از قانونگذاران جمهوری خواه که خواهان مغلوب ساختن پیشی جستن دولت فشار چین به توقف. چین نیز گزارش استقبال دوم دسته ای از نفت ایران پس از آن قبلی چشم پوشی منقضی شده در مارس — این یکی 2 میلیون بشکه حمل و نقل که لنگر انداخت در تیانجین.


چین ادامه سرپیچی می رسد برای تضعیف مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ادعا می کنند که تلاش خود را برای فشار به ایران مشغول به کار هستند. در اخیر سخنرانی مشاور امنیت ملی جان بولتون اعلام کرد که "همه کاهش قابل توجه استثنا در ايران نفت فروش رفته به صفر است."

اختلاف داخلی بر سر اینکه چگونه به بهترین فشار پکن می آید که ایران اعلام کرد این اورانیوم غنی شده در پشت محدودیت های ممنوعه در جولای 2015 به توافق با قدرت های جهانی از جمله ایالات متحده است. اعلام کرده و سراسیمگی از فعالیت دیپلماتیک با کشورهای اروپایی تاکنون در چند روز اخیر برای متقاعد کردن ایران به بازگشت به معامله محدودیت های رئیس جمهور و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن هشدار ایران به "مراقب باشید."

ایالات متحده عقب نشینی در سال گذشته از توافق هسته ای با ایران به طور رسمی شناخته شده به عنوان طرح جامع اقدام مشترک اما هنوز برای پیدا کردن یک مسیر دیپلماتیک رو به جلو به عنوان تنش افزایش می دهد. مغلوب ساختن پیشی جستن دستور داد حملات نظامی ایران پس از سرنگونی یک هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی تنها به آن تماس بگیرید در آخرین لحظه.

دولت درخواست کرده است که ایران مطابق با شرایط JCPOA حتی اگر تهمت بارها ناودان از آن به عنوان "بدترین معامله در تاریخ است." دستیاران او در عین حال تلاش برای توضیح دهید که چگونه آنها قصد دارند برای مجبور یا وادار کردن ایران به شرکت در مذاکرات برای یک معامله به جای آن — فراتر از اضافه کردن هنوز هم بیشتر فشار است.


در یک جلسه اضطراری آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین روز چهارشنبه به پایان رسید که inconclusively احمر متهم کرد ایران از "هسته ای اخاذی" و تهدید به اعمال دور جدید تحریم ها ، "به نشست ویژه شورای حکام به پایان رسید و بدون هر گونه نتایج جستجو برای امریکا" افتخار کاظم Gharibabadi ایران سفیر ایران در آژانس بینالمللی انرژی اتمی پس از نشست.

اواخر روز چهارشنبه مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: در یک صدای جیر جیر که "[s]anctions به زودی افزایش قابل ملاحظه ای" — اما مشخص نکرد که چه ایران ممکن است نیاز به انجام برای جلوگیری از این سرنوشت.

و نه آن را روشن دولت در نظر قابل قبول امتیازات در ایران ، وزیر امور خارجه مایک Pompeo مشخص شده 12 شرایط تهران باید به عنوان بخشی از هر گونه ایالات متحده در مذاکرات ایران و, اما در ایران بسیاری از تحلیلگران در نظر آنها از لحاظ سیاسی غیر ممکن است برای رهبران ایران به قبول و مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان آنها را خار کنار ارائه به صحبت با ایران بدون پیش شرط. رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای تشبیه این ایده را به "نوشیدن سم است."

در همین حال ایالات متحده آمریکا است که تعهد به حفظ سفت کردن پیچ در ایران.

در جولای 7, سخنرانی بولتون گفت: "ما ادامه خواهد داد برای افزایش فشار بر رژیم ایران تا زمانی که آن را رها سلاحهای هستهای خود برنامه به پایان می رسد و فعالیت های خشونت آمیز خود را در سراسر خاورمیانه از جمله انجام و حمایت از تروریسم در سراسر جهان است."


مقاله در اصل منتشر شده در سیاسی, مجله

YOU MAY ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT

NEWSLETTER

Subscribe to our newsletter to get notification about new updates, information, etc..