تجسم شدید دمای جهان: از سردترین تا گرمترین

  • by Tyler Durden , Aug 10, 2019
  • 10

برای بسیاری از ما متوسط است بسیار آسان متغیر به چشم پوشی است.

ما وسایل و فضاهای داخلی آب و هوا, کنترل یخچال نگه دارید مواد غذایی ما به طور مداوم سرد و با یک پیچ و تاب و از شیر ما آب که دمای مطلوب. البته به عنوان بصری سرمایه داری را نیک Routley یادداشت مفهوم ما از چه گرم است یا سرد است که در واقع بسیار باریک در طرح بزرگ از چیزهایی.

حتی تضاد میان باد جاروب یخچالهای طبیعی قطب جنوب و تاول شنهای بیابان ما صرف است بر روی صفحه رادار در جهان کامل محدوده دما. امروز گرافیک تولید شده توسط IIB, استودیو, به نظر می رسد در گرمترین و سردترین دمای جهان ما.

Visualizing The Extreme Temperatures Of The Universe: From Coldest To Hottest - The Reports

اما اول: آنچه که درجه حرارت به هر حال ؟

قبل از اینکه این نگاه از بالا به پایین و از نظر درجه حرارت شدید آن کمک می کند به یاد داشته باشید چه درجه حرارت است که در واقع اندازه گیری – انرژی جنبشی یا حرکت اتم.

فرضی اتم به سادگی جلوگیری از حرکت آنها به عنوان رسیدن به صفر مطلق. به عنوان ماده گرم می شود, شروع به "لرزش" با شور و نشاط بیشتر تغییر متحده از جامد به گاز است. در نهایت پلاسما اشکال به عنوان الکترون های سرگردان به دور از هسته است.

که آغازگر سریع بیایید حفاری به برخی از داغترین بینش در این سرد تجسم داده ها.

بالا و پایین بر روی سیاره زمین

زمین کمترین دمای هوا -135ºF (-93ºC)ثبت شده در قطب جنوب در سال 2010. از آن پس دانشمندان کشف کرده اند که سطح یخ در دماهای شیب می توانید به عنوان کم -144ºF (-98ºC).

در این شرایط باید فقط راست: آسمان روشن و خشک باید باقی بماند برای چند روز طول قطبی زمستان. در اطراف این سرما ریه انسان را در واقع خونریزی در عرض فقط چند نفس.

در انتهای دیگر این طیف از حرارت شدید, داغترین سطح خواندن بر روی زمین از 160ºF (71ºC) رخ داده است در ایران کویر لوت در سال 2005. در واقع لوت کویر سنجش بالاترین دمای سطح در 5 از 7 سال در طول یک 2003-2009 مطالعه آن را به جهان داغترین محل. بیابان تاریک سنگریزه خاک خشک و فاقد پوشش گیاهی ایجاد شرایط مناسب برای تاول گرما.

وجود دارد بسیار کمی از موجودات زنده است که می تواند مقاومت در برابر چنین دماهای اما یکی از جذاب شاخه باعث می شود کاهش دهد.

شگفت انگیز Tardigrade

معمولا شناخته شده به عنوان "خزه خوک" و یا "آب خرس" یک میلی متر طولانی tardigrade بسیار انعطاف پذیر است. در حالی که اکثر موجودات زنده نیاز به آب برای زنده ماندن به tardigrade می شود در اطراف این ورود به "قدح" دولت در آن سوخت و ساز بدن کاهش می یابد و فقط 0.01% از نرخ طبیعی آن.

هنگامی که آب کمیاب مخلوق فر و ترکیب مولکول های که قفل حساس به همراه قطعات در محل تا آبرسان و مرطوب کننده پوست رخ می دهد. فراتر از خشک شرایط tardigrade همچنین می توانید زنده ماندن هر دو انجماد و دمای جوش بالا تابش محیط و حتی خلاء فضا.

این ویدیو حسن نیت ارائه میدهد از TEDEd توضیح بیشتر در مورد هاردی مخلوق:

تست محدودیت

برای بهتر یا بدتر انسان را تحت فشار قرار دادند محدوده دما در اینجا بر روی زمین است.

در MIT دانشمندان سرد سدیم گاز به نیم میلیاردم از یک درجه بالاتر از صفر مطلق. در کلمات از برنده جایزه نوبل Wolfgang Ketterle که co-رهبری تیم: "برای رفتن زیر یک nanokelvin (یک میلیاردم درجه) است که کمی مانند دویدن یک مایل در چهار دقیقه برای اولین بار."

همه آزمایش های انجام شده از کنجکاوی ساده. معمولی بمب در حال حاضر منفجر شود در حدود 9,000 ºF (5,000 درجه سانتیگراد)اما انفجار هسته ای همه چیز را بسیار بیشتر است. دوم تقسیم درجه حرارت در داخل یک هسته ای, سنگ اسمانی بزرگ می تواند رسیدن به یک ذهن خم 18,000,000 ºF (10,000,000 درجه سانتیگراد).

بالاترین انسان ساخته شده دما تا کنون ثبت شده است 9,900,000,000,000 ºF (5,500,000,000,000 درجه سانتیگراد)ایجاد شده در برخورددهنده بزرگ هادرون در سرن در سوئیس. آن را به دست آورد با شتاب سنگین فلز سرب به 99% سرعت نور و فوق العاده آنها را با هم.

بالا و پایین از جهان

در حالی که انسان قادر به تولید بسیار گرم و هوای سرد جهان ایجاد کرده است این افراط و به طور طبیعی.

بدون شک خلقت جهان ساخته شده است از داغترین مسائل از همه است. دمای جهان در 10⁻3⁵ ثانیه, پیر شد عظیم 1 octillion درجه سانتیگراد. لحظات بعد آن را "سرد" به 1,800,000,000 ºF (1 میلیارد درجه سانتیگراد) هنگامی که جهان کمتر از دو دقیقه است.

در انتهای دیگر این طیف جالبترین محل طبیعی در حال حاضر شناخته شده در جهان است که در سحابی بومرنگ در -457.6 ºF (-272ºC). آن را در بر داشت از 5000 سال نوری از ما در صورت فلکی قنطورس است و در حال حاضر در مرحله انتقالی به عنوان یک ستاره در حال مرگ.

به عنوان اکتشاف فضا می رود بیشتر از همیشه این درجه حرارت شدید ممکن است روزی برسد حتی گرم تر یا سردتر ارتفاعات از ما می توانید تصور کنید.

YOU MAY ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT

NEWSLETTER

Subscribe to our newsletter to get notification about new updates, information, etc..